Albit

ALBİT

Rusya Bilimler Akademisi biyolojik araştırma merkezi tarafından 1992 yılında keşfedilen Albit bugün dünyada 25 ülkede satılan ve 50 milyon hektar arazide 60’tan fazla bitki türü üzerinde kullanılan bir ürün haline gelmiştir.

Agroseed firması olarak bizim Albit ile tanışmamız 2014 yılında Rusya’nın Penza bölgesinde faaliyet gösteren ve çok büyük bir alanda 1.050.000 dekar üretim yapan Agsen tarım arazisinde gerçekleşmiştir. 2014 ve 2015 yıllarında Agsen tarımın arazisinde Albit uygulamasının yarattığı gerek kalite gerekse verim artışları bizleri çok heyecanlandırdı ve bizi bu ürün neden Türkiye’de olmasın, çiftçilerimiz tarafından kullanılmasın düşüncesine itti. Böylece 2016 yılında Türkiye’de denemek üzere çalışmalara başladık.2 yıl boyunca bir çok bitkide ve bir çok dozda denemeler yaptık. Çok başarılı sonuçlar alınca 2018 yılında Türkiye tarımının hizmetine sunmak için karar aldık ve Albit’in Türkiye ithalatçısı olan Palmira şirketi ile uzun soluklu bir anlaşma yaparak Albit’in Türkiye Distribütörü olarak ürünü Türkiye’ye getirdik.

2020 yılında Türkiye satış ağını değerli iş ortaklarımızla birlikte oluşturduk. Albit’in yarattığı farklılıkların işimizi kolaylaştırması ve işinin ehli olan değerli iş ortaklarımızın özverili çalışmalarıyla birlikte 2020 yılında oldukça iyi bir sezon geçirdik.

Hedefimiz Türkiye’deki çiftçilerimizin tamamının Albit'i kullanmasını sağlamak. Bu inançla ilk günki heyecanla çalışıyoruz. Hedefimizin zor olduğunu biliyoruz ama öncelikle iş ortaklarımızın işinin ehli olması ve Albit’in kullanıldığı alanlarda fark yaratması bize ciddi anlamda güç veriyor ve Albit kullanmayan kalmayacak diyoruz.

organic-news-21

Bitki Dertlerine Derman Ürün!

×