Albit

Türkiye’de çiftçilerimizin tohum kaplamasında kullanabileceği çok fazla sayıda ürün bulunmaktadır. Bu ürünler arasından Albit’i tercih etmeniz için çok fazla neden vardır.
Peki bu nedenler nelerdir?

1- Bildiğiniz gibi topraklarımızda yararlı mikroorganizmalar olduğu kadar zararlı mikroorganizmalar da mevcuttur. Albitle kaplanan tohumlar adeta bir kalkan oluşturacak şekilde zararlı mikroorganizmaların tohum faunasına yaklaşmasına izin vermezler. Böylece yararlı mikroorganizmaların popülasyonu hızlı bir şekilde artış gösterir ve sağlıklı bir kök oluşumu gerçekleşir. Bundan dolayı tohumlar sağlıklı ve hızlı bir şekilde toprak yüzeyine çıkar.
2- Albit’in içerisinde bulunan özel reçineler sayesinde Albit tohuma tam olarak yapışır ve bırakmaz.
3-Albit’in içeriğinde herhangi bir canlı bakteri yoktur. Dolayısıyla tohum kaplama zamanı ile ekim zamanı arasında bir ilişki bulunmamaktadır. Yani tohumunuzu istediğiniz zaman Albit ile kaplayıp istediğiniz zaman ekebilirsiniz.
4- En önemli nedenlerden birisi Albit kaplama maliyetinizin son derece düşük olmasıdır Tarımda amaç her zaman kıt kaynaklarla marjinal faydanın sağlanması prensibi olduğundan Albit en az masraflı en çok fayda sağlayabileceğiniz ender ürünlerin başında gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Awesome Work

You May Also Like

×